strzałka

Zabiegi

W mojej praktyce lekarskiej stosuję zarówno zabiegi klasyczne, jak również zabiegi nowoczesne (laserowe).

W swojej pracy flebologa korzystam z metod zabiegowych zgodnych z nowoczesnymi standardami światowymi, takimi jak laserowa ablacja wewnątrzżylna systemem ELVES, skleroterapia, laseroterapia przezskórna, czy zabiegi hybrydowe. Metody małoinwazyjne, które stosuję,  charakteryzują się wysokim profilem bezpieczeństwa i nie wyłączają pacjenta z pełnej aktywności. Bezpośrednio po leczeniu pacjent wychodzi z sali zabiegowej „na własnych nogach” i może udać się na przyjemny spacer lub nawet wrócić do pracy.

Różne metody zabiegowe

Pacjenci flebologiczni trafiają do mnie na zabiegi ze względów zarówno estetycznych, jak i zdrowotnych. Są to z jednej strony osoby, które chcą uniknąć szpecących blizn po zabiegach tradycyjnych lub też po prostu boją się leczenia tradycyjnego związanego z „wyrywaniem żył”. Z drugiej strony zabiegi flebologiczne wykonuję pacjentom w starszym wieku, obciążonym wieloma chorobami współistniejącymi, których tradycyjna chirurgia omija.

Moi starsi pacjenci często stosują ze względów kardiologicznych lub po przebytej zakrzepicy przewlekłe leczenie antykoagulacyjne (przeciwzakrzepowe), a zabiegi małoinwazyjne, które wykonuję, nie grożą krwawieniem, więc wymagają odstawienia tego leczenia. Moja najmłodsza pacjentka zabiegowa miała 15 lat, najstarszy pacjent miał lat 95.

Zabiegi wykonuję kompleksowo

Leczę zabiegowo zarówno drobne pajączki, jak i żylaki. Nie boję się owrzodzeń żylnych. Powiem więcej, czynna rana o tle żylnym jest dla mnie wskazaniem do wykonania zabiegowej procedury flebologicznej, gdyż wykonanie laserowej ablacji wewnątrzżylnej systemem ELVES i skleroterapii dramatycznie przyspiesza czas gojenia się rany. 

Diagnozując miażdżycę i tętniaki wymagające zaopatrzenia w ramach oddziału chirurgii naczyniowej, współpracuję z Oddziałem Klinicznym Chirurgii Ogólnej, Naczyń, Angiologii i Flebologii GCM w Katowicach-Ochojcu, gdzie kieruję pacjentów, a w której to Klinice zdobywałem dawniej doświadczenie jako przyszły specjalista angiolog.