strzałka

Konsultacje

Razem z pacjentem pracujemy nad rozwiązaniem problemu dzięki innowacyjnym metodom w leczeniu chorób.

Duże możliwości diagnostyczne, wieloletnie doświadczenie i specjalistyczna wiedza pozwalają mi na wysoce indywidualne podejście do każdego pacjenta. Podejście zarówno szczegółowe, skupiające się na naturze pojedynczego objawu, ale i całościowe, pozwalające rozszerzyć wywiad lekarski o inne dolegliwości, by zaproponować odpowiedni, pogłębiony wachlarz badań diagnostycznych. Wszystko to, by ustalić właściwą diagnozę, omówić możliwości farmakoterapii, celowość zmiany nawyków i stylu życia oraz zaproponować plan „szyty na miarę” skutecznego leczenia.

Konsultacje naczyniowe

Choroby naczyń, ze szczególnym uwzględnieniem chorób żył są moją zawodową pasją. Żylaki, miażdżyca, owrzodzenia żylne, obrzęki... ale nie tylko.

Nie boję się trudnych tematów, i pacjentów z wielochorobowością czy w podeszłym wieku. Każdy pacjent jest wyzwaniem: to zadanie dla mnie, by poprawić jakość życia, znaleźć proste rozwiązania życiowe, uspokoić – bądź wiarygodnie nastraszyć, w sposób taktowny zmniejszyć nierealistyczne oczekiwania – bądź pokazać perspektywy zabiegów zmniejszających stopień zaawansowania choroby naczyniowej. Zabieg często może cofnąć wiek biologiczny pacjenta o 10, a nawet 30 lat. A jeżeli będzie to coś spektakularnego, czasem i zaproponuję pacjentowi, że jego nogi mogą stać się sławne, a dokumentacja fotograficzna, filmy z USG i zabiegu posłużą mi w czasie najbliższej konferencji flebologicznej do wykładu, który może podnieść kwalifikacje innych lekarzy.

Konsultacje z zakresu chorób wewnętrznych

Szeroko rozumiany dział medycyny obejmujący choroby wewnętrzne to moja pierwotna specjalizacja, pozwalająca na holistyczną ocenę i leczenie pacjenta, zarówno od strony kardiologicznej, obejmującej chorobę wieńcową, nadciśnienie tętnicze i zaburzenia rytmu serca, przez stronę endokrynologiczną, obejmującą zaburzenia funkcji i stany zapalne tarczycy, cukrzycę, zaburzenia funkcji nadnerczy.

Szeroki panel badań ultrasonograficznych wykonywanych w czasie konsultacji  pomaga mi w ustaleniu planu leczenia. Jeżeli napotykam na problem medyczny, inny niż moja specjalizacja, podaję pacjentowi informację z imienia i nazwiska o odpowiednim specjaliście, który pomoże rozwiązać problem, wraz z jego numerem telefonu.